פרוייקט יוסף

שינוע טובין לארגוני רווחה

במדינת ישראל חיים כמעט רבע מהאוכלוסיה מתחת לקו העוני, למרות כל ההישגים הכלכליים והטכנולוגיים. היקף זה, הכולל כמעט מיליון ילדים, הוא מהגבוהים ביותר בעולם בין מדינות מפותחות.

מצב זה של עוני בקרבנו הינו כנראה בזכות יוקר המחייה ושכר נמוך יחסית, וכן הצורך של המדינה להשקיע כל כך הרבה בביטחון, אלפי העולים החדשים עם כל הצרכים שיש להם, ובכלל המורכבות בארץ ישראל של תרבויות, דתות, עמים וזהויות שונות יחדיו.

מאז שנת 2000, פרוייקט יוסף תרם טובין בשווי כסף של מעל מיליון דולר, לעשרות אלפי אנשים. נמעני הסיוע היו האוכלוסיות המוחלשות בישראל, ביניהן ניצולי שואה, בעלי מוגבליות פיזיות ומנטליות, משפחות בסיכון, נפגעי טרור, חיילים, חסרי בית, מרכזי גמילה, ועוד.

בלה אלכסנדרוב

עמותת ארץ-עיר

מנכ"ל

בתור האב ליוזמות חברתיות, אנחנו שמחים לעבוד ביחד עם פרוייקט יוסף בהיקף ארץי להוביל טובין לאינספור ארגונים, במסגרת המיזם המשותף אשר נקרא שינוע חברתי. מדובר באופרציה מושרשת בערכים של קיימות. אנחנו בטוחים שמפעל זה ישנה את פני החברה הישראלית.

גל לוסקי

עזרה ישראלית מוטסת

מנכ"ל

במהלך 2016 פנה צה"ל אל IFA (עזרה ישראל מוטסת) לעזרה ואנחנו פנינו בחסיון מוחלט להנהלת פרוייקט יוסף לשם סיוע היסטורי מאזרחי מדינת ישראל אל אזרחי סוריה דרך רמת הגולן. שמחנו לגלות כי פרויקט יוסף מבינים את המשמעות של הצלת חייהם של חפים מפשע ילדים ונשים במלחמה הקשה מעבר לגבול, ומבינים כי הסיוע לסורים מחזק במישרין את חוזקו של מדינת ישראל. הסיוע האינטנסיבי היה כרוך בהעברת מאות טונות של אספקת ציוד קריטי, בניית בית חולים, הובלת ציוד לנכים, מזון יבש, ביגוד חם, מוצרים לתינוקות ועוד.

לוק גשיורובסקי

עמותת יד לעזרה ישראל

מנכ"ל

עמותת יד לעזרה ישראל זכתה לעבוד בשותפות עם פרוייקט יוסף שנים להובלת סיוע אל ניצולי שואה ואוכלוסויות נוספות הזקוקות לעזרה. אנחנו שמחים לקבל את הטובין שהם מצליחים להביא מחו"ל ואנחנו מעריכים את המסירות שלהם לעזור לנזקקים בארץ.

מפעל כחול לבן

השפעה חברתית בישראל

המרכז הלוגיסטי שלנו יושב במרכז הארץ סמוך לכבישים המחברים בין צפון לדרום, כך שהצוות יוכל להיות נגיש לרחבי המדינה ובעת הצורך להוביל סיוע, במיוחד במקרה של חירום.

כל הפעילות מתבצע באמצעות שיתופי פעולה עם מרכזי חלוקת טובין לנזקקים ומגוון של מלכ"רים גדולים וקטנים, ובעזרת חברות ממשלתיות וארגוני רווחה שונים. סוגי הטובין כוללים מצרכים כגון ביגוד, ריהוט, ציוד רפואי, חיתולים, אוכל, שמיכות ומצעים, צעצועים, מוצרים למטבח ולבית, ועוד. תרומות אלה נועדו בשגרה להעניק תחושה מכובדת למרות נסיבות חיים קשות. מנסיוננו, העזרה החומרית גורמת לדבר מהותי, אף יותר מכך, וזהו הרגשה של נחמה ועידוד, ותודעה שאנשים אחרים אוהבים ורוצים לתמוך.

כגורם צד שלישי של לוגיסטיקה, וכארגון ללא כוונת רווח, פרוייקט יוסף מהווה האב לוגיסטי לחבר בין ספקים במגזר העסקי אשר יכולים לתרום עודפים בין היתר, ובין מוסדות ציבוריים, גופי רווחה ועזבונות למשל, ובין ארגוני מלכ"ר אחרים, וכך יוצרים מנגנון של קיימות להעביר טובין אל אוכלוסיות מוחלשות.

הפעילות שלנו כמל"ר היא כאמור בשיתוף פעולה עם מלכ"רים אחרים, כדי להיות יעילים יותר ואפקטיביים יותר - אנחנו מובילים את הטובין, ואילו ארגונים שותפים מנהלים את מתן התרומות בפועל לאנשים, ומדווחים לנו בחזרה. רשת הארגונים ועובדים סוציאליים עמהם אנו עובדים מתרחבת כל הזמן, וכך זוכים אנו גם ללמוד ביחד, איך לעבוד בצורה יותר מקצועית, להכיר באמת מה הצרכים בשטח, ולגרום לאימפט חברתי בישראל.

 
 

תרומות ומתנדבים

תמיכה כספית

  אנו נתמכים על ידי תורמים אשר מאמינים בחזון של הארגון ורוצים להביאו לידי מימוש, כדי לעזור לכמה שיותר אנשים. הנכם מוזמנים להכיר, להיות שותפים ולתרום באופן חד פעמי או בתרומה חודשית חוזרת כך:

​המחאה

ניתן לשלוח המחאה בדואר אל
ת.ד. 7295 ירושלים 9107201

פייפאל

בלחיצה על אחד משלושת הכפתורים למטה

ניתן לבצע תשלום בכרטיס אשראי

העברה בנקאית

בנק 31 הבינלאומי סניף 064

מספר חשבון 284149

עזרה התנדבותית

בואו לבקר אותנו! אנחנו תמיד יכולים להעזר בידיים נוספות. אפשר לבוא כקבוצה, קטנה או גדולה, לסדר טובין שאנחנו קולטים. כמו כן, אינדיבידואלים שרוצים להצטרף לצוות לוגיסטיקה בהובלות ופעולות אחרות מוזמנים בברכה. ניתן לפנות אלינו באמצעות הטופס למטה, או לשלוח דוא"ל אל: info@josephproject.org.il תודה מראש :-)

"הילדים והמשפחות שלנו מבורכות מאוד מהתמיכה של פרוייקט יוסף. הנדיבות כלפי בית איזי שפירו ויקירינו באמת משפיעה - המשיכו לפעול מען שיקום רוחני וגופני של ישראל. תודה!" בנג'י מאור, בית איזי שפירו

"ברצוננו להודות לכם עבור שיתוף הפעולה עם החיילים הבודדים. מדובר בחיילים ששמחו והתרגשו כל כך לקבל את הבגדים החדשים והנעליים החדשות. זכות היא לנו לעבוד אתכם." פלביה סיוולד, מכון ירושלים לצדק

"התרשמתי עמוקות מהפעילות של פרוייקט יוסף ומרצונם לתרום ולתמוך במדינת ישראל והאנשים - אתם התגובת נגד לתנועת ה-BDS!" חה"כ נאוה בוקר

"תודה גדולה מאוד מצוות שלוה. המתנות מכם הגיעו למשפחות רבות וגרמתם למשפחות להרגיש הרבה אור בחג. החפצים הם גם פרקטיים מאוד ויעזרו למשפחות ביום-יום." ניקול ג'נסזיאן, ידידי שלוה

Get In Touch
 

©2020 by Joseph Project Ltd. (CC) staff in Israel.